Bize Ulaşın
viachristushizmetleri@gmail.com

Yaşam

Gerçek kutsallık bulunan yaşam, hürmetkâr bir hayranlık toprağında köklenmiştir.
J.I. Packer

Dünyada kısa bir süre kalacağını düşün. “Senin önünde garibiz, yabancıyız atalarımız gibi. Yeryüzündeki günlerimiz bir gölge gibidir, kalıcı değildir.” (1.Tarihler 29:15) Beşik ve mezar arasında yalnızca dar bir mesafe var. Süleyman şöyle der, “Doğmanın zamanı var, ölmenin zamanı var.” (Vaiz 3:2) —fakat yaşamaktan bahsetmez—sanki yaşam o kadar kısadır ki bunu söylemeye bile değmez!.. Peki ya ölüm biz henüz hazır değilken gelse? Ya Tanrı’nın Ruhu içimize üflenmeden son nefesimizi versek? Hayatının uçup gittiğini göz önünde bulunduran herkes hızla tövbe edecektir!
Thomas Watson

Evvela, acı gerçek şu ki herhangi bir dine sahip olmak isteyen çok az genç var. Bu dediğim, kişilerle ilgili değil herkesle ilgili. Kibirli veya alçakgönüllü, zengin veya fakir, yumuşak huylu veya basit, okumuş veya okumamış, köylü veya kasabalı farketmez. Ne kadar az gencin Kutsal Ruh tarafından yönlendirildiğini, ne kadar azının yaşama götüren o dar yolda olduğunu, ne kadar azının yüreklerini göksel şeylere koyduğunu, ne kadar azının çarmıhını alıp Mesih’i takip ettiğini gözlemledikçe kaygılanıyorum. Bunu üzülerek söylüyorum ama inanıyorum ki Tanrı’nın gözünde bu söylediklerim gerçek.
John Charles Ryle

Çarmıh merkezli olmamaktan kaynaklanan bazı semptomları ilginize sunmama izin verin. Aşağıdakilerden biri veya birkaçı sizi tanımlıyor mu?

 

-Sevinçten sık sık yoksunsunuz.

-Ruhsal olgunlukta sürekli büyümüyorsunuz.

-Tanrı’ya olan sevginiz tutkudan yoksun.

-Daima bazı yeni teknikler, bazı “yeni gerçekler” veya yeni deneyimler arayarak imanınızı toparlamaya çalışıyorsunuz.

 

Eğer bu semptomlardan biri size tanıdık geliyorsa sizi aşağıdakileri okumaya teşvik etmeme izin verin. Çarmıh merkezli bir hayat yaşamayı öğrendikçe şunları öğreneceksiniz.

 

-Sevincinizi sizden alan, yasacı düşünceden ve yaşamdan özgür kalmayı.

-Suçluluk ve mahkûmiyetin felç edici etkilerini geride bırakmayı.

-İmanınızı duygularınıza ve koşullarınıza dayandırmamayı.

-Minnettarlık, sevinç ve kutsallıkta büyümeyi.

C. J. Mahaney

Kimse İsa’nın yanında olmadı. Belki kimse senin yanında olmayacak. Bu, yalnız bir yaşam ama yüceltilmeye değer.
Leonard Ravenhill

Bir kimsenin yeniden doğuşu küçümsemesi yeni bir yaşamdan nefret etmesindendir.
John Owen