Bize Ulaşın
viachristushizmetleri@gmail.com

HAKKIMIZDA

Via Christus Hizmetleri’nin amacı nedir?

Via Christus Hizmetleri, Mesih’in ışığında yürümeyi arzulayan herkes için derin ve anlamlı kaynaklar sunmayı arzular. Misyonumuz, Kutsal Kitap’ın zenginliklerini keşfetmek isteyen inanlıları desteklemek, onların iman yolculuklarında rehberlik etmek ve Mesih merkezli bir hayat sürmelerini teşvik etmektir. Bu amaç doğrultusunda, çeşitli alanlarda ücretsiz hizmetler sağlayarak inanlılarımızın ruhsal büyümesine katkıda bulunmayı arzuluyoruz.

Online Kaynak Platformumuz, viachristus.com adresinde, inanlıların ruhta büyümelerine yardımcı makaleler, videolar ve eğitici bir çok kaynak sunuyoruz. Sosyal medya üzerinden yaptığımız kısa paylaşımlarla da inanlıları günlük yaşamlarında yüreklendirmek istiyoruz. ve onlara ilham veriyoruz.

Via Christus Yayınları, olarak, inanlıların Kutsal Kitap’ı daha iyi anlamalarına ve Söz’de derinleşmelerine yardımcı olacak kitap ve kitapçıklar yayınlıyoruz. Yayınladığımız eserler, iman yolculuklarında inanlılara rehberlik etmek ve onları teşvik etmek amacıyla özenle seçilmektedir. Kitaplarımız için yayinlar.viachristus.com sitesine göz atabilirsiniz.

Via Christus Akademi‘de ise Kilise liderlerine yönelik olarak, yıl boyunca internet üzerinden düzenlediğimiz webinarlar ve yıl içerisinde zaman zaman yaptığımız haftalık yüz yüze eğitimlerle donanımlı liderler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Akademimiz, kilise hizmetlerinde etkin ve bilinçli liderlik yapmaları için gerekli bilgi ve becerileri sağlamak üzere tasarlanmıştır. Daha fazla bilgi için akademi.viachristus.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Via Christus Hizmetleri olarak, Mesih’in sevgisiyle dolu bir topluluk oluşturmayı ve herkesi Kutsal Yazılar’ın derinliklerinde gezintiye çıkarmayı arzuluyoruz. Bizimle bu yolculukta yer alarak, imanınızı güçlendirin ve Mesih’in sevgisini daha derinden tecrübe edin.

Via Christus Hizmetleri bir kilise ya da organizasyona bağlı olarak mı hizmet veriyor?

Via Christus Hizmetleri tamamen bağımsız olarak faaliyet göstermektedir. Çeşitli kiliselerden aldığımız onay ve organizasyonlardan aldığımız teşvik ve destek ile sizlere hizmet edebiliyoruz. Kerem Koç’un vizyon ve liderliği altında, 2012 yılında basit bir makale paylaşım sitesi olarak hayata geçirilen ilk websitemizin ardından, kısa süre içinde, bünyemize Akademi ve Yayınevi gibi yeni bölümlerde ekleyerek genişledik. Organizasyonumuz, farklı kilise ve uluslardan olan bir yönetim kurulu tarafından idare edilmektedir. Partnerlerimiz arasında, hem yerel hem de ulusal birçok kilise bulunmaktadır. Ayrıca, Ligonier Ministries, The Gospel Coalition, Acts 29, From His Fullness, Grimke Seminary gibi önemli Hristiyan organizasyonları ilede partnerlik yapmaktayız. Bu iş birlikleri, Via Christus Hizmetleri’nin kapsamını genişletmekte ve çeşitlendirmekte, ancak temel misyonumuz ve faaliyetlerimiz tamamen bağımsız olarak yürütülmektedir.

Kaynaklarınız neden ücretsiz?

Kutsal Kitap, kurtuluşun Tanrı’nın büyük lütfu aracılığıyla, herhangi bir karşılık beklemeden nasıl verildiğini hatırlatır (Romalılar 3:24). Aynı zamanda, “Karşılıksız aldınız, karşılıksız verin” (Matta 10:8) öğretisiyle, aldığımız hizmet ve nimetleri başkalarıyla paylaşmamız gerektiğini vurgular. Bir çok organizasyon ve şirket için ürünlerinin satışından elde edilen gelirin çok önemli olduğunun ve pek çok hizmetin maliyetlerini karşılamak için gerektiğinin farkındayız. Ancak, Via Christus Hizmetleri olarak, Tanrı’nın bize sağladığı imkanlar doğrultusunda Türkçe konuşan Mesih inanlılarını maddi bir beklenti olmaksızın destekleme fırsatına sahibiz. Bu yüzden, sunduğumuz kaynak ve hizmetleri, inanlıların ruhsal büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla ücretsiz olarak sunuyoruz.

Telif Hakları Hakkında Bilgi:

Web sitemizde paylaşılan tüm materyaller, ya doğrudan satın alınmıştır ve yazarların ya da hak sahiplerinin açık izniyle kullanılmıştır, ya da genel kullanıma açık kaynaklardan elde edilmiştir. Eğer sitemizde yer alan içeriklerin herhangi birinin telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen hemen bizimle iletişime geçin. İhlal olduğunu düşündüğünüz içerikle ilgili gerekli incelemeler yapılarak, uygun işlemler en kısa sürede gerçekleştirilecektir.

Eserlerin Kullanımı Hakkında Bilgi:

Via Christus Hizmetleri’nde yer alan eserler, ticari olmayan amaçlar doğrultusunda, kaynak belirtmeksizin kopyalanabilir ve dağıtılabilir. Bunlar, kişisel ya da kilise hizmetleri için fiziksel kopyalar şeklinde basılabilir. Amacımız, Mesih’in sevgisini ve Kutsal Kitap’ın öğretilerini mümkün olan en geniş kitleye yaymak olduğundan, eserlerimizin bu şekilde kullanılmasını teşvik ediyor ve destekliyoruz. Ancak, lütfen eserlerin ticari amaçlarla kullanımının mümkün olmadığını unutmayın. Ayrıca her türlü kullanımda, Via Christus Hizmetleri’ne atıfta bulunmanız bizleri için teşvik olacaktır.