Bize Ulaşın
viachristushizmetleri@gmail.com

Yalan

Gerçekle savaşarak, aslında farkında olmadan kendimizle savaşıyoruz. Hayat için son derece önemli olmasından dolayı, gerçeği bilmemeyi tercih edemeyiz ancak bir yandan da, gerçeği benimsemekte güçlük çekiyoruz. Jonathan Edwards’a göre, “Sahip olabileceğimiz bütün bilgiler arasında en önemli olan, Tanrı bilgisi ve kendimize ilişkin bilgidir.”

 

Ancak tövbeye yanaşmayan kişiler olmaya devam ettiğimiz sürece, Tanrı bilgisi ve kendimize ilişkin bilgi, en nefret ettiğimiz bilgidir. Bilmeyi istesek bile, keşfettiğimiz gerçek hoşumuza gitmez. Kutsal bir Tanrı korkutucu olduğundan, kendi günahkarlığımızın ve Tanrı’nın kutsallığının derinliğine ilişkin gerçeğe boyun eğmektense, yalana, herhangi bir yalana inanmayı tercih ederiz.
Jeffrey D. Johnson

Dünkü düşünce düzenini hatırlamak ve incelemek üzere bir dakikanı ayır. Kendine gerçeği söyleyerek mi yoksa kendini dinleyerek mi daha çok zaman harcadın? Çoğumuz kendimize gerçeği konuşarak değil yalanlara kulak vererek zaman harcıyoruz.

 

Kendine gerçeği konuşarak gurura karşı savaş ilan edebilirsin ve Tanrı’ya olan bağlılığını ve O’na olan ihtiyacını aklında tekrarlayarak gününe doğru bir atmosfer sağlayabilirsin.
C. J. Mahaney

Hristiyan müjde eğer gerçekse diğer her şey bir yalan.
John MacArthur