Bize Ulaşın
viachristushizmetleri@gmail.com

Ölüm

Ölüm bir imanlı için ceza değil; sonsuz sevince açılan kapıdır.
Charles Spurgeon

Tanrı yolunda yürümek o kadar mükemmeldir ki en kötü kişi bile ölürken buna sahip olmak ister.
Şimdi Tanrı yolunda yürümek küçümsense ve şüphe altında olsa bile—ölüm zamanı geldiğinde herkes Tanrı yolunda yürümek ister. Bir filozof genç bir adama sormuş, ‘Krezüs gibi zengin veya Sokrat gibi erdemli mi olmak istersin?’. O da, ‘Krezüs gibi zengin yaşamak—Sokrat gibi ölmek isterim.’ demiş. Dolayısıyla insanlar zevk içerisinde kötüyle birlikte—ölürken de Tanrı yolunda yürüyenin yanında olmak ister: “Doğru kişilerin ölümüyle öleyim, Sonum onlarınki gibi olsun!” Tanrı yolunda yürümek ölüm zamanında bu kadar arzulanıyorsa bunun neden hemen peşine düşmüyoruz?
Thomas Watson

Dünyada kısa bir süre kalacağını düşün. “Senin önünde garibiz, yabancıyız atalarımız gibi. Yeryüzündeki günlerimiz bir gölge gibidir, kalıcı değildir.” (1.Tarihler 29:15) Beşik ve mezar arasında yalnızca dar bir mesafe var. Süleyman şöyle der, “Doğmanın zamanı var, ölmenin zamanı var.” (Vaiz 3:2) —fakat yaşamaktan bahsetmez—sanki yaşam o kadar kısadır ki bunu söylemeye bile değmez!.. Peki ya ölüm biz henüz hazır değilken gelse? Ya Tanrı’nın Ruhu içimize üflenmeden son nefesimizi versek? Hayatının uçup gittiğini göz önünde bulunduran herkes hızla tövbe edecektir!
Thomas Watson

İnsanları seviyorsak günahlarının içerisinde ölmenin sonuçları hakkında onları uyaracağız.
R. C. Sproul

Kurtarılanlar teselli bulur. Bir sürü lütuf karşılık beklenmeden size verildiği için en kutsanmış kişilersiniz! Bir zamanlar iblisin hapsindeydiniz fakat Tanrı sizi o hapishaneden kurtardı! Bir zamanlar günaha zincirlenmiştiniz ama Tanrı zincirlerinizi kırmaya başladı ve günahın gücünden ve onun lanetinden sizi özgür kıldı. Bu ne güzel bir teselli! Mesih’te bir avuntu var mı? İzin ver ışıldasın. Vaatte yetişen tatlı bir meyve var mı? Bu tatlı meyveyi alabilirsin. Müjde’de yüceltilmeye değer bir ayrıcalık var mı? Bunlar senin: aklanma, evlat edinilme, yüceltilme. Cennette herhangi bir yücelik var mı? Kısa bir süre sonra bu haz nehrinden içeceksin. Herhangi bir geçici tesellin var mı? Bunlar daha fazlası olacağının bir taahhütüdür. Önünüzdeki yemek Tanrı’nın sizin için hazırladığı meleklerin yiyeceğinin bir taahhütüdür. Tüm dünyasal sıkıntılarda teselli edilirsiniz de incir ağacınız nasıl meyve vermez! Ölüm iğnesini kaybetti. Ölüm sizi Kurtarıcı’ya götürecek! Ölmekten korkmayın çünkü ölmeden kusursuz mutluluğa erişemezsiniz.
Thomas Watson