Bize Ulaşın
viachristushizmetleri@gmail.com

Mutluluk

Bu dünyanın sunduğu şeylerden tam anlamıyla keyif alabilmenin tek yolu, bu şeyler olmadan da mutlu olan bir yüreğe sahip olmaktır. İnsanın hayatı dünyasal şeylere bağlı olmadığında, bu şeyler de artık kişi için bir lanet olmamaya, tam tersine bir bereket olmaya başlar. Henry Scougal’ın ifade ettiği gibi: Tanrı’dan zevk alanlar, her durumda zevk bulurlar. Geçici zevkler, onlarda ilahi iyiliği tadıp onları Tanrı’nın sevgisinin işaretleri olarak gördüğümüzde daha da zevk verici olurlar. Örneğin Elçi Pavlus, perişan bir durumda olmak için gereken her sebebe sahipti. Ancak hapiste olmasına ve yaşamaya devam edip edemeyeceğini bilmemesine rağmen seviniyordu. (Filipililer 1:18) Bunun sebebiyse, onun sevincinin temelinde kendisinin, dünyadaki durumların ya da dünyasal zevklerin değil, Tanrı’nın bulunmasıydı. Kalıcı memnuniyetin püf noktasının Tanrı’nın görkemi için yaşamak olduğunu anlamıştı. (Filipililer 4:11-12)
Jeffrey D. Johnson

Mutlu musunuz? Değilseniz, her şeyi Mesih’e devredin. Eğer Hristiyan değilseniz, gözlerinizi Rab İsa’ya çevirmeyi reddettiğiniz sürece asla aradığınız sevince kavuşamayacaksınız. Ama eğer Hristiyansanız, memnuniyetsizliğiniz, gözlerinizi Mesih’ten ayırmaktan kaynaklanmaktadır.
Jeffrey D. Johnson

Günah haz verebilir ama asla mutluluk getirmez.
R. C. Sproul

Kurtarılanlar teselli bulur. Bir sürü lütuf karşılık beklenmeden size verildiği için en kutsanmış kişilersiniz! Bir zamanlar iblisin hapsindeydiniz fakat Tanrı sizi o hapishaneden kurtardı! Bir zamanlar günaha zincirlenmiştiniz ama Tanrı zincirlerinizi kırmaya başladı ve günahın gücünden ve onun lanetinden sizi özgür kıldı. Bu ne güzel bir teselli! Mesih’te bir avuntu var mı? İzin ver ışıldasın. Vaatte yetişen tatlı bir meyve var mı? Bu tatlı meyveyi alabilirsin. Müjde’de yüceltilmeye değer bir ayrıcalık var mı? Bunlar senin: aklanma, evlat edinilme, yüceltilme. Cennette herhangi bir yücelik var mı? Kısa bir süre sonra bu haz nehrinden içeceksin. Herhangi bir geçici tesellin var mı? Bunlar daha fazlası olacağının bir taahhütüdür. Önünüzdeki yemek Tanrı’nın sizin için hazırladığı meleklerin yiyeceğinin bir taahhütüdür. Tüm dünyasal sıkıntılarda teselli edilirsiniz de incir ağacınız nasıl meyve vermez! Ölüm iğnesini kaybetti. Ölüm sizi Kurtarıcı’ya götürecek! Ölmekten korkmayın çünkü ölmeden kusursuz mutluluğa erişemezsiniz.
Thomas Watson