Bize Ulaşın
viachristushizmetleri@gmail.com

Çalışmak

İhtiyaç duyduğunda dinlen ama çalışırken çok çalış. Dinlenme zamanında Kutsal Yazılar’ı düşünerek enerjini topla ama çalıştığın zamanlarda Mesih için ateşli ol!
C. John Miller

Bir hizmetkar efendisinin üniformasını sadece giymekle kalmaz, onun işini de yapar. Nitekim Tanrı yolunda yürüyen bir kişi Tanrı için çalışır. Pavlus “malını da kendini de Mesih için harcadı.” (2.Korintliler 12:15) O, elçilerin hepsinden çok emek verdi. (1.Korintliler 15:10) Tanrı yolunda yürüyen bir kişi, Tanrı için, son nefesine kadar aktiftir, “sonuna kadar. (Mezmur 119:112) Sadece “ölenler uğraşlarından dinlenir.” (Vahiy 14:13)
Thomas Watson

Aynı zamanda Rab’bin birlikte çalışman için sana “kaliteli insanlar” ve “kaliteli imanlılar” vermesi konusunda dua ediyorum. Gösterişli ve alemci insanları kastetmiyorum. Uganda ve Amerika’da her zaman bu tür kişilere çok rastlanıyor. Kampala boya şirketindeki John gibi sağlam insanlardan bahsediyorum. O, Mesih’in, eğitilmemiş bir paganı pazar yerinden alıp, dürüstlük ve çalışkanlıkla, İsa için parlayan birine dönüştürüşünün gerçek bir örneğidir. Böyle bir kardeş için Rab’bi yüceltiyorum!
C. John Miller