Bize Ulaşın
viachristushizmetleri@gmail.com

TABİLDOT #1

Yıllar önce yaptığımız bir uygulamaya geri dönme sevincini yaşıyoruz. Tabildot olarak adlandıracağımız bu bölümde, sizin için hazırladığımız yada internet üzerinden bulduğumuz sağlıklı ruhsal yemekleri paylaşımak istiyoruz. Umuyoruz ki haftaya başlarken sizleri teşvik eder bu çalışma…

D.A. Carson, Efesliler 1:3-14’ü açıklıyor

D.A. Carson’un Doğu Avrupa için, internet üzerinden yaptığı konuşmalardan bir tanesini Türkçe’ye çevirdik. Umarım beğenirsiniz.

Birbiriniz İçin Dua Edin

Donald Whitney, bizleri birbirimiz için dua etmeye çağırıyor. Geçen haftanın makalesini okumadıysanız, buradan göz atabilirsiniz.

Hristiyan İlahiyatının Hikayesi

Tarihten günümüze Hristiyan öğretisinin nasıl şekillendiğini anlatan Roger E. Olsun’un Hristiyan İlahiyatının Hikayesi kitabı evlerimize kapandığımız bu günler için fazlasıyla ideal…

https://www.habercikitaplar.com/tr/kitaplar/hristiyan-ilahiyatinin-hikayesi

Bir Nasrani Hristiyan’ın Sesi: Hegesippos (M.S. 110-180)

Marc Madrigal, Türkiye’de Hristiyanlık Tarihi denilince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi, bu kısa yazısında da bizi ilginç bir yolculuğa çıkartıyor.

https://www.facebook.com/fcbfan2k/posts/10159383890419301

Yüce Rab’bim Seni Seviyorum

Haftaya teşvik edici bir ilahi ile başlayalım.

Kutsal Ruh’a küfür etmek nedir?

Hristiyanların yüzyıllardır tartıştığı bu konuya kısa bir cevapta Derek Thomas ve R.C. Sproul’dan gelsin. Okumak için tıklayın.

Bir Söz